fbpx

כמה עולה לשכור עורך דין לקניית דירה?

עסקת מכר או עסקת רכישה של נדל"ן מערבת סכומי כסף משמעותיים, ולכן קיים הצורך בגורם מקצועי ומיומן שילווה את התהליך. מרבית האנשים שקונים או מוכרים דירות אינם בהכרח בקיאים ברזי החוק ולכן לא מודעים למלוא זכויותיהם. עורך דין מקרקעין מומחה ידע לסייע לכם לקנות דירה תוך שמירה על האינטרסים הכלכליים והנדל"ניים שלכם, ומבלי להסתבך בביורוקרטיה מייגעת ומיותרת. במאמר שלפניכם נסקור את תפקידיו של עורך דין מקרקעין, עורך דין מכירה כמה עולה, ומחיר עורך דין לקניית דירה.

מהו תפקידו של עורך דין המתמחה בתחום המקרקעין?

בבואכם לרכוש דירה ישנן מספר בדיקות מקדמיות שונות שחשוב לבצע, וביניהן בדיקות משפטיות, לדוגמא:

  1. לוודא אם הדירה רשומה בלשכת רישום המקרקעין (טאבו) , ברשות מקרקעי ישראל (מינהל) או בחברה משכנת.
  2. לבדוק אם הנכס רשום על שם המוכרים (בבעלות/בחכירה).
  3. לברר האם קיימות הערות אזהרה כלשהן לגבי הנכס המועמד לרכישה.
  4. לבדוק אם על הנכס יש שעבודים/ עיקולים/ צווי הריסה/ חריגות בנייה וכד'.
  5. בדיקה של מיסוי מקרקעין. במידה וברשות הקונה קיימים נכסים נוספים, חשוב גם לערוך תכנון מס אצל איש מקצוע מומחה כדי למנוע תאונות מס ולהפחית את סכום המס ככל שניתן.

במידה ועברתם את כל השלבים לעיל בהצלחה, מגיע שלב עריכת הסכם המכר עבור הנכס.
את כל התהליכים הללו יכול לבצע עבורכם עורך דין מקרקעין במהירות, במקצועיות ובאופן שעשוי לחסוך לכם הוצאות מיותרות סביב קניית הדירה.

איך בוחרים עורך דין לקניית דירה?

ליווי מקצועי בתהליך של קניית דירה כולל יעוץ בתחום של מיסי מקרקעין, מס שבח, דיני חוזים, תמיכה ביזמים, ייצוג בבתי משפט, תביעות ועוד. לכן על מנת שעסקת הרכישה של נכס נדל"ני תעבור בצורה חלקה ועם מינימום עלויות נלוות, חשוב מאוד להסתייע בשירותיו של עורך דין מנוסה ומיומן בתחום דיני הנדל"ן. עורכי דין לקניית דירה יש הרבה, אבל חשוב לחפש את שיש להם ניסיון רב שנים ומיומנות נרחבת בתחום הנכסים.

מה היתרונות שבקניית דירה בייצוג של עורך דין המתמחה בעסקאות נדל"ן?

שימוש בשירותיו של עו"ד מקרקעין במסגרת התהליך של קניית דירה הוא קריטי אם ברצונכם להבטיח כי זכויותיכם כקונים תשמרנה ושלא תקלעו בעל כורחכם לתסבוכת משפטית הנוגעת לנכס המועמד לרכישה. שירותי עורך קניית דירה אף שאינם ניתנים בחינם, יכולים לחסוך לכם סכומי כסף רציניים בזכות תכנון המס שעורך דין מבצע עבורכם כחלק מהתהליך וחישובים נוספים שמסייעים לקונה בהוזלת העלויות הנלוות לרכישת הדירה.

עורך דין קניית דירה – כמה משלמים שכר טרחה עבור דירה יד שנייה?

כאשר מדובר ברכישה של דירה יד שניה, התעריף המינימלי שלשכת עורכי הדין ממליצה עליו לעו"ד מקרקעין הינו שכר טרחה בגובה שבין חצי אחוז מעלות הנכס + מע"מ ועד אחוז וחצי, על פי שוויה של הדירה, ומושפע מורכבות הטיפול בעסקה , לדוגמא: אם יש בעיות רישום, אם הדירה רשומה בטאבו, במנהל או בחברה משכנת, אם על הדירה רובצות שעבודים עיקולים חריגות בניה, וזמן הטיפול המוערך בהקשרה. כמובן, כל עורך דין רשאי לקבוע לעצמו שכר טרחה שונה והשיקול האם לשכור את שירותיו של עו"ד מקרקעין כזה או אחר הוא כבר בהתאם לרמת המקצועיות של בעל המקצוע ולצרכים הפרטניים של הלקוח.

אז כמה עולה עורך דין קניית דירה עבור דירה חדשה מקבל"ן?

חשוב לשים לב כי כאשר רוכשים דירה מקבל"ן, חוץ משכר הטרחה שתשלמו לעורך הדין שלכם, שעומד על חצי אחוז מעלות הנכס בתוספת מע"מ ועד לאחוז וחצי,  אתם תאלצו לשלם בנוסף שכ"ט לעורך הדין של היזם. עלות עורך הדין של היזם יעמוד על סכום של עד חצי אחוז מסכום הנכס + מע”מ, או בסכום של 5031 ש"ח + מע"מ – לפי הנמוך ביניהם. כשמדובר בדירות יוקרה בעלות גבוהה מ – 4,642,750 ש"ח שכר הטרחה של עורך הדין נקבע בין הלקוח לבינו כחלק במעמד המו"מ ביניהם.

בצעו עוד היום שיחת ייעוץ עם עו״ד חן בוארון ותקבלו את ההנחיות הנכונות ביותר להתנהלות בעת רכישת דירה.

השאר פרטים ואחזור אליך בהקדם או התקשר לטלפון: 050-2230260